אגירת אנרגיה

אגירת אנרגיה

קונטאל סמארט אנרג’י- מקבוצת קונטאל טכנולוגיות מספקת בארץ ובעולם מערכות ניטור, שליטה ובקרה על אמצעי יצור סולאריים באמצעות תשתיות תוכנה IIOT מודולריות בסטנדרטים תעשייתיים. החברה מציעה ללקוחותיה אפשרויות ניהול ובקרת הספק של מערכי ייצור סולארים הכוללים גם אופטימיזציה חכמה ושימוש אפקטיבי במערכות אגירה.

יזמים וחברות המקימות תחנות כח חדשות המבוססות לראשונה על מערכי אגירת אנרגיה יכולים למקסם את השקעות ההון שלהם באמצעות מערכות תוכנה חכמות לאופטימיזציה של רשת החשמל המקומית. תחנות הכח החדשות הצפויות לקום מבוססות הן על מערכי פאנלים פוטו-וולטאיים והן על מערכי אגירת האנרגיה (בין אם בתצורת מערך סוללות ליתיום ובין אם בטכנולוגיות אחרות לאגירה). מפעילי התחנות ידרשו לקבל החלטות מורכבות בזמן אמת כיצד לעשות שימוש יעיל באנרגיה שתיוצר ולענות על שאלות מורכבות – האם ברגע מסוים עדיף לספק חשמל לרשת החשמל הארצית ? או שמא נעדיף לטעון את הסוללות?  משתמשים ברשת מקומית ידרשו להחליט האם עדיפה צריכת אנרגיה ישירות מהשדה הסולארי, או מחברת החשמל, או  לפרוק את הסוללות שברשותם ולהשתמש בהם כמקור האנרגיה. השאלות הללו סבוכות למענה שכן התעריפים לצריכה ואספקה עלולים להיות שונים מאתר לאתר או מעת לעת , יעילות הסוללות משתנה כפונקציה של כמות ומשכי הפריקה והטעינה שלהן, ועוד. זאת ועוד, החלטות על שימוש יעיל במשאבי האנרגיה תלויות במשתנים נוספים כמו תחזית מזג האויר וקרינת השמש הצפויה במהלך היום, וכן הנחיות ייצור ואפסקה המתקבלות בזמן אמת ממנהל הרשת של חברת החשמל.

contel microgrid management system

הפתרון המתבקש לניהול אופטימלי של יצור ואספקת האנרגיה הינו מנגנון החלטות חכם מבוסס תוכנה המתממשקת בזמן אמת אל כל הגורמים הקשורים ברשת בינהם: מערכות התפעול של השדה הסולארי, מערכת הניהול של הסוללות לאגירת האנרגיה, חברת החשמל, השירות המטאורולגי, חיישני קרינת שמש, גנרטורים, צרכנים ועומסים ברשת ועוד.

באמצעות ממשקי תוכנה בזמן אמת אל כל המערכות הללו התוכנה אוגרת אל בסיס נתונים מידע נרחב אודות אופייני הייצור והצריכה ברשת ובאמצעות יישום אלגורתמים מתחום ה- AI – התוכנה בונה משטר הפעלה אופטימלי למערכות. התוכנה יודעת לקבל החלטות בזמן אמת ולפקד על כלל נכסי האנרגיה ברשת באופן אופטימלי תוך ניצול מקסימלי של נכסי הייצור. כמו כן מספקת המערכת דו”חות ונתונים אפקטיביים לדרגי הניהול והתפעול ברשת.

יזמים שישכילו להטמיע מערכות חכמות לניהול נכסי האנרגיה שלהם – הם אלו שיצליחו להפיק תשואה מקסימלית מהשקעות ההון שצפויים לבצע.

לחברת קונטאל ניסיון מעשי מוכח ביישומים מגוונים ברשתות חשמל מתחדשות. המומחים שלנו בחברת קונטאל ישמחו לייעץ לכם בנושא.

למידע נוסף השאירו פרטים- ואנו נחזור אליכם בהקדם או כנסו לאתר: www.contelsmart.com