Smart Manufacturing in Action

מעבר לטכנולוגיות ייצור מתקדמות הוא המפתח של מפעלי תעשייה רבים לשפר את התוצאות העסקיות שלהם. שילוב מערכות אוטומציה חכמות ועצמאיות והתממשקות למתקנים החכמים ברצפת הייצור מאפשר לקיים תהליכי ייצור יעלים יותר. כלי אנליטיקה מתקדמים מאפשרים לדרגי הניהול לקבל החלטות נבונות באופן מהיר, ולהגיב לשינויים באופן פעיל.

קונטאל טכנולוגיות פועלת במגוון תחומים המאפשרים ליצרנים בתעשייה ליהנות מהיתרונות הטכנולוגיים הטמונים בייצור חכם ומתקדם.

בוא וגלה כיצד:

יישום מערכות תוכנה Industrial IOT – לניהול הייצור

מערכת תוכנה כוללת לארגון המנהלת את תהליכי הייצור ומקבלות חיוויים מהתקנים וחיישנים בריצפות הייצור. המערכות, המוכרות גם כמערכות MES, מאפשרות לנהל את התהליכים התפעוליים הכוללים בריצפת הייצור לצד הפעלת כלים טכנולוגיים Big Data & Data Analytics המאפשרים תובנות חדשות על תהליכי הייצור. המערכות מאפשרות הן ליצרנים והן לבוני מכונות לשפר ביצועים של קווי הייצור שלהם בפרטמטרים העקריים הבאים:

 • שיפור הייעילות התפעולית באמצעות הטמעת מדדי איכות, כלי ניתוח ואנליטיקה.
 • שיפור איכות המוצר – ניתוח ואיסוף נתונים מהתקני הייצור, הפעלת אנליזה וכלים סטטיסטיים חכמים SPC לצורך חיזוי מגמות בתהליך הייצור.
 • עקיבות אחר החומר בתהליך הייצור ושרשרת האספקה.
 • ניהול זימון הייצור, שיבוץ פקודות העבודה למשאבי הייצור באופן יעיל ונוח.

שדרוג מערכות אוטומציה ובקרה תעשייתיות מסורתיות במערכות חדישות

יצרנים שהשכילו לשדרג מערכות ותיקות הצליחו לשפר את תהליכי התפעול והתחזוקה באופן מידי כדלהלן:

 • פיתוח מערכות בקרה באמצעות ספריות אוביקטים מובנות – מאפשר תחזוקה פשוטה ופיתוחים חדשים באופן מהיר, קל ונוח.
 • יישום מערכות בקרה באמצעות טכנולוגיות חדשות מאפשר לארגון לשמור על ה-IP של הארגון, תיעוד תהליכי עבודה וכתיבת מסמכי תפ"מ עדכניים שמשקפים נוכחה את תהליך הייצור במתקן.
 • שינויים תהליכיים ותפעוליים – שדרוג מערכות בקרה מסורתיות מאפשר חשיבה מחדש וניתוח של חוגי בקרה קיימים באופן בו ניתן לשפר את ביצועי נכסי הייצור של המתקן. זוהי הזדמנות חגיגית לרענן את השורות ולקיים עדכונים ושיפורים לתהליכי עבודה וייצור ותיקים.

הטמעת מערכות ראייה ממוחשבות – באמצעות כלי Self Learning מערכות ראייה ממוחשבות חדישות מאפשרות ליצרנים לשפר באופן ניכר את איכות תהליכי הייצור.

תהליך ההטמעה כולל הזנת המערכת בדוגמאות של מוצרים פסולים, ובאופן זה לומדת המערכת לבדה את אופיין המוצר התקין, ללא צורך בתכנות מורכב. טכנולוגיות ה- Self Learning מאפשרת קבלה תוך זמן קצר של תוצאות ממשיות המתאימות ליישומים בנושא איכות ובדיקות בקווי הייצור. המערכות יכולות להשתלב ולתקשר עם יתר המערכות בארגון בקלות ובשקיפות.

יישום מערכות משולבות תוכנה-סימון-ואמצעי זיהוי לצורך ניהול עקיבות מלא ומושלם לאורך תהליך הייצור ושרשרת האספקה.

רובוטים שיתופיים

מחסור חמור בכח אדם מקצועי מוביל יצרנים לחפש יישומים חדשים לרובוטים בתעשייה. באמצעות שימוש ברובוטים תעשייתיים ו\או ורובוטים שיתופיים – מצליחים יצרנים לממש אפליקציות חדשות בהם עובד הרובוט השיתופי Collaborative Robot (COBOT) לצד עובדי הייצור. קונטאל טכנולוגיות מציעה פתרונות שלמים, משלב התכנון, היישום, הייצור וההטמעה של מערכות אוטומציה ורובוטיקה המאפשרים ליצרנים ליהנות מטכנולוגיות חדשות בתחום ואף לשלבם עם מערכות IOT, אנליטיקה ו- Big Data.

מערכות חשמל והספק

שילוב לוחות חשמל חכמים Smart MCC כמפתח לניצול יעיל של נכסי הייצור של הארגון. התקנת לוחות חשמל חכמים מאפשרים לארגון:

 • UP TIME גבוה של נכסי הייצור של המפעל. בכל מקרה של תקלה בהזנה של אחד מהמנועים ניתן לפתור את התקלה באופן נקודתי כך שיתר המנועים ממשיכים בפעולה ללא צורך בעצירת לוח החשמל כולו.
 • אחזקה חזויה באמצעות כלי אנליטיקה ייעודיים לתחום זה, ושיפור הניצולת האנרגטית של מתקני הייצור.
 • בטיחות העובד – לוחות חכמים מצוידים בתקנים המחמירים ביותר השומרים על בטיחות העובד והגנה מפני פגיעות חשמל.
 • FOOT PRINT – לוחות קטנים בכ-30% בהשוואה ללוחות מסורתיים.

מבנים חכמים

התקנים חכמים במבנים, מוני אנרגיה הפועלים בתקשורת דיגיטלית, מערכות בקרת מבנה חדישות מצוידות בטכנולוגיות חדשות מאפשרים חסכון אנרגטי, וייעילות אנרגטית גבוהה במבנים, לצד תפעול מתקני מיזוג אויר באופן יעיל.

מערכות ניטור רציפות

יישומי אנלייזרים רציפים הדוגמים ומתריעים בפני חריגות בפליטות במתקני תעשייה תהליכיים.

התקנים מונחים ניידים – AGVs

Automated Guided Vehicles מאפשרים ליצרנים יישום אפליקציות חדשות בריצפות הייצור ולאורך שרשרת האספקה. ה-AGV מפאשר טיפול והנעת חומרים, אמצעי ייצור ומוצרים באופן יעיל וחסכוני, תוך שילוב עם מערכות הייצור הקיימות, העובדים, והרובוטים השיתפויים.

לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ אנא צור עימנו קשר.