שדרוג קו ייצור לחיתוך ואריזת זכוכית שטוחה בספרד

חברת קונטאל, ספקית פתרונות אוטומציה ובקרה, יישמה בהצלחה שדרוג מערכת פיקוד ובקרה עבור קו חיתוך ואריזת זכוכית בספרד.

האתגר:

  • שילוב מוצרי צד שלישי כמו רובוטים ומערכות עיבוד תמונה
  • בקרת מיקום/תנועה עם מנועי סרוו AC בהספק גבוה
  • מהירות תנועה ודיוק
  • זמן השבתה קצר של קו ייצור בזמן הסבה

הפתרון:

במסגרת הפרויקט נעשה שימוש בבקר מתוכנת ממשפחת ConrolLogix מבית Rockwell Automation .

לבקרת התנועה בפרוייקט נבחרו ווסתי המהירות PowerFlex 700s מבית Rockwell Automation. סדרה זו של ווסתים מותאמת לעבודה מול מנועי AC וכן לפיקוד על מנועי סרבו והיא בעלת יכולת לבצע יישומים הדורשים בקרת מיקום ויצירת פרופילי תנועה. בפרוייקט נעשה שימוש בתכונות אלה כאשר הווסתים פיקדו על מנועי סרבו והיו אחראים לשינוע הזכוכית ומיקומה על הקו.

ווסתי המהירות מהסדרה PowerFlex 700s הם למעשה גם בקרי סרוו, הווסת מאפשר הגדרה של פרמטרים רבים כך שיפעל בבקרה במעגל סגור עם משוב מיקום הגררה.

לממשק המפעיל של הקו בוצעו פיתוח ואינטגרציה ליישום הקיים במפעל בתכנתRSView מבית Rockwell Software.

פרוטוקול התקשורת הנבחר לשימוש במערכת זו הוא אטרנט TCP/IP. לרשת התקשורת מחוברים הבקר, ווסתי המהירות, HMI, מערכת Vision, בקר הקו הראשי (השולח זכוכיות לקו החיתוך והאריזה) וכן רובוטים המשמשים לאיסוף ואריזת הזכוכית.

תיאור המערכת:

לקו האריזה נשלחות זכוכיות מהקו הראשי. הקו יודע לטפל בקבלה של שתי זכוכיות במקביל. מידע על הזכוכיות שנשלחות לקו מתקבל מהבקר בקו ראשי. המידע מכיל את גודל הפלטות שיש לייצר מהזכוכית שנשלחה וכן פרטים נוספים עליה. הבקר והווסתים ממקמים את הזכוכיות אחת אחרי השניה מעל לנקודת השבירה ושוברים את הזכוכית שנשלחה לפלטות קטנות יותר הנשלחות לאריזה. הפלטות לאחר השבירה עוברות מתחת למערכת vision הבודקת פגמים בזכוכית ו/או שבירה לא נכונה. הבדיקה מתבצעת תוך כדי תנועה של הפלטות. הבקר מנתב שאריות מהזכוכית המקורית ופלטות פסולות למערכת המיחזור של המפעל. לאחר שהפלטות עוברות את ביקורת ה- vision הן ממשיכות בתנועה לכיוון סוף הקו לאיסוף ואריזה. איסוף הזכוכיות נעשה על ידי שני רובוטים, אחד מכל צד של הקו, המבצעים הרמה של הפלטות תוך כדי תנועה (pick on the fly) והנחתם בתושבות ייעודיות. כמו כן כל המערכת פותחה תוך חשיבה על שדרוג עתידי ומעבר לעבודה מול ארבעה רובוטים.

כללי