שדרוג אנלייזרים במפעל נשר ברמלה סדרת AO 2000 של חברת ABB

חברת קונטאל מספקת מערכות אנליטיות לחברת נשר מזה למעלה  מ 40 שנה.

שמעון גרשון , מנכ”ל משותף בקונטאל מספר כי כבר בשנות ה 70 ,סיפקה קונטאל אנלייזרים מדגם URAS 1 ו MAGNOS 1 שהיוו פריצת דרך בתחום בארץ,  תחילה למפעל בהר טוב , ולאחר מכן – למפעל ברמלה.

שמעון  עסק באחזקת המכשירים  . בימים ההם האנלייזרים היו גדולים ויקרים מאוד ולכל מדידה היה אנלייזר נפרד  וכיול נעשה עם גלילי גז גדולים ויקרים . כיום יש אנלייזר אחד ל 4 גזים וכיול נעשה בעזרת פטנט ייחודי של ABB , תאי כיול מלאים בגז בתוך המכשיר .

קונטאל סיפקה לנשר אנלייזרים לקו יבש 1 בשנת 1993  ולקו 2 בשנת 1998, כולל אספקה של למעלה מ 50 מערכות אנלייזרים, כולל  מערכות דיגום מקוררות מים בשל תנאי הטמפרטורה הקשים של 1400 מעלות וכמויות האבק של  2 ק”ג /m3.

הסדרה שסופקה לנשר בשנת 1998 הינה מדגם URAS 14  מתוצרת ABB . שודרגה בתחילת שנות ה 2000 לדגם URAS 26  AO .

חברת קונטאל שדרגה את האנלייזרים בקו 1 וכעת נמצאת בתהליך שדרוג של 15 מערכות נוספות בקו 2 .

היתרון שבשדרוג הינו החיסכון הכספי הגבוה של המפעל בשל העובדה שניתן לשדרג את המודול האנליטי בלבד ולהשאיר את האלקטרוניקה הקיימת.

השדרוג גם כולל אספקה של אנלייזרים לניטור  TOC בשיטת FID  .

האנלייזרים  מסדרת Advance Optima משלבים טכנולוגיה מתקדמת ואמינה עם יותר מ- 75 שנות ניסיון בתהליכים ובאנלייזרים גזיים סביבתיים. המודולים מספקים פתרונות חדשניים  למגוון נרחב של יישומים החל מבקרת תהליך , הגנה מפני התפוצצות ,ניטור בארובות ועוד.

AO הינה מערכת רב מערכתית המשלבת בתוכה מודולים שונים לניטור וניתנת לשימוש כמעט בכל תהליך ייצור. היא הוכיחה את עצמה רבות בתהליכים הסביבתיים הקשים, תוך כדי תפעול פשוט וידידותי למשתמש.

סדרת AO מציעה מגוון רחב של טכנולוגיות מדידה עבור האנלייזרים, ביניהן: ספקטרוסקופיית IR,  ספקטרוסקופיית UV, אנלייזרים פרמגנטיים עבור O2, סנסורים אלקטרומגנטיים וכימיים, מוליכות תרמית ויינון.

מערכת הAO  מאפשרת מדידות של 6 מרכיבים של גז במקביל, כאשר ביחידה מרכזית אחת ניתן לשלב עד 4 מודולים של אנלייזרים. את המודולים ניתן לתפעל מרחוק ע”י תקשורת אטרנט , יכולת המאפשרת קבלת דיאגנוסטיקה על המכשיר מכל מקום  .

נשר משתמשת בתוכנת ה AnalyzeIT Explorer הייחודית המחוברת למודולים השונים, מאפשרת בקרה ושליטה מרחוק ,מכל מקום בעולם בעזרת רשתות הEthernet  ואגירת נתוני הכיול כנדרש ע”י המשרד להגנת הסביבה עפ”י נוהל QAL 3

מאות מערכות מדגם ADVANCE OPTIMA  מותקנות  בארץ ליישומים רבים ולתעשיות שונות האם גם אתה זקוק לשדרוג?

לפרטים נוספים  : יובל אייל–קונטאל אוטומציה ובקרה בע”מ . נייד :054-9260307 .  yeyal@contel.co.il

כללי