קונטאל ITS זכתה בביצוע פרויקט MES ב”מעדני מיקי”

חברת “מעדני מיקי” (1939) החליטה להטמיע את מערכת ניהול הייצור (MES) מבית קונטאל במפעלי החברה הממוקמים בראשון לציון. ההחלטה התקבלה לאחר תהליך בחינה ואפיון שארך מספר חודשים, ובו נבחנו שורה של ספקים ושל פתרונות אפשריים לניהול רצפת הייצור.

המערכת שתוטמע במפעלים במהלך החודשים הקרובים תספק ל”מעדני מיקי” יכולת למדוד ביצועים וזמני השבתה של משאבים, תספק מידע כולל על אודות חומרי הגלם וחומרים בתהליך, וזאת תוך מתן עקיבות מלאה לכל אורך התהליך. כמו כן, המערכת תספק יכולת ניהול מתקדמת לתהליכי בדיקות האיכות, הן במהלך תהליך הייצור עצמו והן בבדיקות המעבדה.

שילוב המערכת במערך הבקרה של רצפת הייצור, יאפשר קבלת מידע בזמן אמת על אודות כל שלב ושלב בתהליך הייצור ובקווי הייצור השונים.

לדברי מנכ”ל קונטאל ITS, שי גרשון, “חברת “מעדני מיקי” מהווה גורם בולט ומשמעותי בשוק הסלטים בישראל. בחירתה להטמיע את המערכת לניהול הייצור במפעליה תסייע לה לעמוד בביקוש הגואה למוצריה, תשפר באופן משמעותי את יעילות הייצור ואת יכולת ניהול הייצור, זאת על ידי מתן כלים תפעוליים למנהלי הייצור. כלים אלה יעניקו למנהלים את היכולת לבצע ניתוחים מעמיקים ולקבל תמונות צלולות ומלאות של כל תהליכי הייצור.”

היקף העסקה נאמד בכ-400 אלף ₪.

על אודות “מעדני מיקי”
מפעל המזון “מעדני מיקי” נוסד בשנת 1939. במפעל מיוצרים כ-35 סוגי סלטים, סלטי דגים, מוצרי דגים מעושנים, כבושים ומלוחים, וכן סלמון מעושן על פי מסורת רבת שנים. מבנה המפעל ממוקם באזור התעשייה החדש בראשון לציון על שטח כולל של למעלה מ- 4,000 מ”ר. המפעל מצויד בציוד חדיש ברמה טכנולוגית גבוהה. ב”מעדני מיקי” עובדים כ-250 עובדים ומנהלי הייצור הינם עובדים ותיקים המלווים את המפעל מזה עשרות שנים.

על אודות קונטאל ITS
קונטאל ITS הינה ספקית פתרונות לניהול ייצור (MES – Manufacturing Execution Systems) אשר מובילה את השוק הישראלי בניהול הייצור מזה קרוב לעשור. לקונטאל ITS פרויקטי MES רבים במגוון התעשיות, כגון, תעשיית המזון והמשקאות, פרמצבטיקה, מתכת, פלסטיקה, כימיה, מפעלי הרכבה, תעשייה תהליכית ועוד. קונטאל ITS ביצעה עד כה מספר רב של פרויקטי MES המותקנים ופעילים בעשרות מפעלים בארץ ובעולם. קונטאל ITS הינה חברת בת של קונטאל אוטומציה (1964), ומביאה עמה ניסיון וידע רב מעולם האוטומציה והבקרה אשר בא לידי ביטוי בכל שלבי הפרויקט.

 

בתמונה – ארי קאופטייל (משמאל) מנכ”ל משותף במעדני מיקי, קובי צדף, סמנכ”ל מכירות ופיתוח עסקי בקונטאל ITS, באירוע חתימת הסכם ההתקשרות.
כללי