קונטאל תספק את מערכות הבקרה בפרויקט הקמת מתקן ההתפלה בשורק

לאחר תהליך בחינה ארוך בחרה חברת IDE בפתרונות של Allen-Bradley/Rockwell Automation עבור פרויקט הקמת מתקן התפלת המים בשורק, המבוצע על-ידי חברת IDE וקרן האצ’יסון. אי לכך, קונטאל זכתה בביצוע אספקת מערכות הבקרה והתוכנה. מתקן ההתפלה בשורק יהיה המתקן הגדול בעולם העושה שימוש בטכנולוגיית אוסמוזה הפוכה, והוא צפוי לספק כ-150 מיליון קוב מים לשנה, כחמישית מסך צריכת המים בישראל.

במסגרת הפרויקט תספק קונטאל את מערכות הבקרה המתקדמות מתוצרת חברת Rockwell Automation – כולל אספקת תוכנת השליטה לתפעול המתקן וארונות בקרה. לדברי גיל ליסוביץ, מהנדס מכירות בקונטאל, “גם עבור פרויקט זה בחרה IDE במערכת הבקרה התהליכית של Rockwell Auotmation. באמצעות ספריות אובייקטים מובנות של היצרן, הן בצד הבקר והן בצד מערכות התוכנה, תצליח IDE ליישם את הפרויקט באופן מודולרי, שצפוי להוביל לקיצור משמעותי של זמני הפיתוח וההרצה. בבחירתה של IDE אנו רואים הבעת אמון נוספת ומשמעותית בטכנולוגיות שעליהן אנו אמונים”.

הארכיטקטורה שנבחרה כוללת בקרים מרכזיים מתוצרת Allen-Bradley, המופעלים בגיבוי חם מסדרת הדגל ControlLogix, ומערכת HMI מסדרת הדגל Factory Talk View. פרוטוקול התקשורת שנבחר ברצפת היצור הוא Ethernet IP (Industrial Protocol), ובאמצעותו יבוצע הקישור אל אלפי נקודות הבקרה שבשטח. מתגי התקשורת שנבחרו לפרויקט הינם מסדרת Stratix, שפותחה במיוחד על ידי Rockwell Automation ו- CISCO. בפרויקט זה קונטאל מבצעת גם את התכנון והפיקוח על תשתיות התקשורת ברצפת המתקן ובמרכז הבקרה, ושותפה ביישום תוכנת הבקרה וה-HMI.

כללי