קונטאל ממשיכה לאמץ חידושים טכנולוגיים לתעשיה התהליכית וקולטת חידושים נוספים מחברת רוקוול

בוועידה של קבוצת המשתמשים בפתרונות תהליכים [Process Solution User Group (PSUG)], שנערכה במסגרת אירועי יריד האוטומציה השנתי, בתאריכים 9-10 בנובמבר, באנהיים, קליפורניה, הדגישה חברת Rockwell Automation שישה תחומים עיקריים שבהם מתמקדת מערכת אוטומצית התהליכים שלה. מערכת PlantPAx מתמקדת בשישה תחומים אלו במטרה להגדיל את ההשקעות בהרחבה, לחזק את טכנולוגיות התהליכים, לשפר פתרונות ושירותים של תהליכים בתעשייה. התפתחויות אלו יעזרו ליצרנים להגיע לאופטימיזציה טובה יותר של יישומי התהליכים ולשילוב טוב יותר שלהם בארגונים העולמיים, כשהיעד הוא להגיע ליצרניות רבה יותר.

“מערכת PlantPAx של חברת Rockwell Automation מאפשרת למשתמשי הקצה לאמץ פלטפורמת בקרה משותפת לכל הארגון כולו,” אמר סטיב פולסיפר, מנהל עולמי של מחלקת שיווק תהליכים בחברת Rockwell Automation. “משתמשי קצה סבורים ששימוש בבקרה ובפלטפורמת הדמיה חזותית [visualization] משותפת מציג הזדמנויות משמעותיות לניהול ביצועים ולאופטימיזציה, ומפחית באופן ניכר את העלויות במהלך מחזור החיים של המוצר.”

כדי לשפר את היתרון התחרותי ולבסס את תיק המוצרים שלה בתחום בקרת התהליכים, התרכזה חברת Rockwell Automation בשישה אזורי מיקוד עיקריים: בקרת תהליכי ליבה, יצרניות בתכנון, אינטגרציה של רשתות בקרה והתקני שדה, ניהול נכסים, בטיחות תהליכים ובקרה קריטית, ויצרניות תפעולית.

בקרת תהליכי ליבה

בהיותה חלק ממערכת הארכיטקטורה המשולבת של Rockwell Automation, מערכת PlantPAx של Rockwell Automation משפרת פלטפורמת בקרה יחידה לבקרה נפרדת של אצווה, תהליכים, בטיחות, הינע חשמלי, ובקרת תנועה. שרתי ה- HMI ותחנות העבודה של המפעילים, מסופקים ללקוח כשהם “מוכנים לקונפיגורציה” אחרי התקנה – עובדה שמסייעת למהנדסים לבנות מערכת בקרה תהליכית ביעילות רבה יותר. חברת Rockwell Automation ממשיכה להבטיח ללקוחות שיקבלו את רמת הביצועים והיכולות שהם מצפים לה ממערכת PlantPAx, על ידי בדיקתה כמערכת אחת, במקום בדיקה של כל מוצר נפרד.

יצרניות בתכנון

השילוב של טכנולוגיות ארכיטקטורה משולבות סטנדרטיות וכלי ביצוע קונפיגורציה במערכת ממוקדת תהליכים, מאפשר למשתמשים לצמצם את זמן ההנדסה והיישום ב-40 אחוזים. כדי להמשיך ולשפר את היצרניות בתכנון ולקצר את זמן הביצוע של הפרויקט, הרחיבה Rockwell Automation את מערך הכלים והעזרים שלה, שיאיץ תהליכים של פיתוח פרויקטים. אחת הדוגמאות היא ספרייה מקיפה של אובייקטים סטנדרטיים המשמשים בבקרת תהליכים, שכוללת את לוגיקת הבקרה, רכיבי ה-HMI ותיעוד תומך.

אינטגרציה של התקני מכשור

הסכם מתמשך עם Endress+Hauser הוא חלק עיקרי באסטרטגיה של Rockwell Automation לשיפור האינטגרציה של התקני המכשור של משתמש הקצה. שתי החברות מנהלות יחד בדיקות ליכולת תקשור ופעולה בין המכשור של Endress+Hauser ומערכת PlantPAx של Rockwell Automation כולל בדיקות אימות תקשורת בפרוטוקולים שונים בינהם HART, Profibus ורשתות DevieNet.

במסגרת הרחבת האפשרויות לשילוב התקני תהליכים, השיקה חברת Endress+Hauser את מד זרימה (באמצעות אפקט קוריוליס) Promass 83 Coriolis בעל קישוריות ל-EtherNet/IP. מד זרימה זה של Endress+Hauser התווסף לקונפיגורציה I/O של פרויקט, עם אינטגרציה פשוטה לסביבת התכנות ולסביבת ה- HMI. המאמצים הנמשכים האלו עוזרים בהקטנת עלויות הקמה וזמן הקונפיגורציה של ההתקנים.

חברת Rockwell Automation ביססה גם את מעמדה כמנהיגה בקישוריות ברשתות Ethenet/IP, על מנת לשפר את היכולת לנהל ולשתף פרופילים של מכשור.

ניהול נכסים

ניהול נכסים חשוב ביותר לניהול יעיל ובטיחותי של מפעלים. Rockwell Automation ממשיכה לחזק את יכולות ניהול הנכסים ברחבי המפעל, הן של נכסי התקני שדה ונכסי בקרה. הפתרון PlantPAx מסופק כדי לעזור למשתמשים לאמץ את אסטרטגיית ניהול הנכסים על פני יישומי אוטומצית תהליכים ומפעלים, כולל ניהול שינויים, אבטחת קונפיגורצית תהליכים הנדסיים ושיקום לאחר תקלות קשות. בנוסף לכך ש- Rockwell Automation מקדמת את טכנולוגיית FDT/DTM, בעזרת ניטור ביצועי הנכסים, גישה למידע ברחבי המפעל וביצוע אופטימיזציית תהליכים של החברה, היא גם עוזרת למשתמשים להגיע למצוינות תפעולית ולשיפורים דרמטיים בתשתית הייצור, בביצועים העסקיים ובהצלחה העולמית.

בטיחות תהליכים ובקרה קריטית

זמינות המערכת וזמן העבודה היעיל של התהליך נחשבים קריטיים בתעשיית הנפט והגז ובמקטעי תעשייה אחרים. כדי להיענות לאתגרים אלו, מספקת Rockwell Automation זמינות גבוהה מקצה לקצה, באמצעות מערכת הבקרה והבטיחות המשולבת שלה, הכוללת שיפורים חדשניים כגון יתירות של הרשת ומערך חיבורי כניסות ויציאות יתירים.

יצרניות תפעולית

חברת Rockwell Automation מתמקדת במסגרת עבודה של תמיכה בניהול נתונים, ובהחלטות שמאפשרות לשפר את היצרניות התפעולית ברחבי המפעל. בתחילת השנה, השיקה Rockwell Automation את FactoryTalk VantagePoint – יישום שמיועד לדיווח ולניתוח מבוסס רשת של נתונים ברצפת המפעל. החברה משפרת את היישום, כדי להציע כלי דיווח וניתוח יחיד שעוזר למשתמשים לגשת למידע במערכת, על מנת להגיע להחלטות בעלות ערך מוסף, בזמן אמת.

כללי