קונטאל יישמה פתרונות תוכנה לניהול הייצור באבן קיסר

קונטאל ITS השלימה את שלב א” בפרויקט ליישום פתרונות תוכנה לניהול הייצור במפעלי אבן קיסר.

פתרונות התוכנה של החברה הוטמעו במפעלי אבן קיסר שבקיבוץ שדות-ים ובפארק התעשייה בר-לב.

חברת קונטאל ITS, ספקית פתרונות תוכנה לניהול הייצור מקבוצת קונטאל, הודיעה על סיום שלב א” בהטמעת מערכות ה- MES (Manufacturing Execution Systems) לניהול ריצפת הייצור במפעלי אבן קיסר.

מערכות ניהול רצפות הייצור של קונטאל הוטמעו בשני מפעליה של יצרנית לוחות ומשטחי הקוורץ אבן קיסר. ההטמעה התבצעה באופן מדורג, כאשר באתר שבשדות- ים עלתה המערכת לאוויר באוגוסט 2008 בקו הייצור הראשון, הטמעת המערכת בקו האחרון במפעל שבאיזור התעשייה בר-לב, הושלמה ועלתה לאוויר בתחילת ינואר 2009.

חברת אבן קיסר, הינה חלוצה ומובילה בינלאומית בתחום משטחי הקוורץ. החברה מייצרת משטחי קוורץ באיכות גבוהה, בכפוף לתקני איכות מוצר ואיכות סביבה בינלאומיים. משטחי אבן קיסר מתאימים לשימושים וליישומים מגוונים והם משווקים ברחבי העולם באמצעות רשת הפצה בינלאומית. לדברי דורי יעקב, סמנכ”ל תפעול בארגון “המערכת מאפשרת לעובדים ולמנהלים לקבל תמונת מצב עדכנית על המתרחש וכן לנתח את נתוני הייצור בדיעבד לצורך שיפור התהליכים בעתיד. אנו צופים שיפור ביכולת הייצור, יעילות ונצילות גבוהה יותר של נכסי המפעל”.

מערכות MES מהוות את השכבה התחתונה של מערך ה-ERP ומאפשרות אופטימיזציה של ניהול ריצפת הייצור. לדברי שי גרשון, מנכ”ל קונטאלITS  “קישור רצפת הייצור של המפעל למערכת ה-ERP הוא בעל השפעה מכרעת על תהליך קבלת ההחלטות הארגוני של הנהלות המפעלים. המערכת החדשה תעניק הן את הכלים הנדרשים לשיפור הנצילות של מתקני הייצור והן כלים ניהוליים להתייעלות כלל ארגונית. השמתה של מערכת ניהול ריצפת ייצור מתקדמת, המצוידת בממשקים מקוונים למערכות ה-ERP, משפרת את שליטת המנהלים בהיבטים השונים של הייצור ושל שרשרת האספקה”.

גרשון ציין: ” הפרויקט שבוצע באבן קיסר הינו מהמורכבים והמסובכים שנעשו בישראל. המערכת החכמה תאפשר לארגון להשתפר באופן מתמיד בתוצאותיו העסקיות- ולסייע בידי הארגון במיוחד בשנת 2009 המאתגרת במשק הישראלי”.

מערכות MES של קונטאל ITS משלבות בין פתרונות התוכנה של החברה לבין טכנולוגיה מתקדמת מבית Rockwell Automation. חבילות אלה מספקות יכולות מעקב ביקורת (Audit Trail) עבור התעשיות הרגולטוריות לצד יכולת אינטגרציה וכלי ממשק אל מערך ה-ERP של המפעל, להעברת נתונים מרצפת הייצור למערכות אלה. ככלי לאיסוף נתונים ולניתוחם, מערכות אלה מאפשרות לכל הדרגים הניהוליים במפעל לשלוט, לשפר ולנהל ביעילות את תהליך הייצור תוך הגברת הנצילות. מדובר במערכות מודולריות, הנשענות על בסיס נתונים אחד, אשר תפקידן לרכז את כל פעילות המחשוב במפעל ולקשר בין מערכות המחשוב השונות.

כללי