קונטאל זכתה בביצוע מערכת ניהול הייצור של חברת אנזימוטק

חברת אנזימוטק הינה יצרנית מובילה של מוצרי מזון ביו-ארגניים אשר ברובם מיוצאים לחברות מזון גדולות ומשמשים אותן כחומרי גלם איכותיים לייצור מוצרי מזון, ויטמינים ותוספי מזון.

מערך הייצור של חברת אנזימוטק הינו מערך ייצור רציף ומתאפיין בריבוי של מיכלי חומרים, ריאקטורים, תהליכים כימיים וביולוגיים ותהליכי אריזה ושילוח מגוונים.
חברת אנזימוטק ביצעה תהליך בחירת ספק מדוקדק ויסודי אשר במהלכו עבדו בצמוד לחברת ייעוץ לתחום ה-MES, מהמובילות בשוק הישראלי, ובחנו יחד את כלל חברות האינטגרציה והיישום לתחום ניהול הייצור הקיימות בשוק הישראלי.

הדגש במציאת הפתרון המתאים היה בכך שמעבר לצרכים התפעוליים שהוא צריך למלא, אשר הינם רבים ומגוונים, על הפתרון להיות כזה שהינו בעל תהליך הטמעה מהיר יחסית ובעל יכולת ניהול ואחזקה עצמאיים, ללא תלות בספק שהטמיע את המערכת.
הסיבה לכך הינה שתהליכי הייצור באנזימוטק הינם דינאמיים ביותר ודורשים שינויים רבים, אפילו תוך כדי תהליך הייצור וכמו-כן מרכזי העבודה נוטים להשתנות והמפעל עצמו נמצא בהתרחבות מתמדת, ובעטיים של כל אלה, הפתרון חייב להתאים עצמו כל הזמן לשינויים וזאת מבלי להשית עלויות גבוהות או זמני יישום ארוכים על המפעל.

ברמה הפונקצינאלית אנזימוטק העלו דרישות רבות שהיוו אתגר משמעותי לספקי ה-MES בכך שלא לכולם היתה היכולת לתת מענה לצרכים ולדרישות שעלו ורק מערכות ניהול ייצור בעלי פונקציונאליות מקיפה, אשר יכולים להתמודד עם תהליכי ייצור רציפים, ניהול מתכונים מורכבים, עמידה ברגולציה וניהול מורכב של מעבדות ותהליכי איכות ענו על דרישות הלקוח.

כאמור, בסופו של תהליך, אנזימוטק בחרה בפתרון מבית קונטאל ITS כפתרון המתאים ביותר לצרכיה והפרויקט אשר התחיל בחודש יוני 2014 צפוי להסתיים בתחילת שנת 2015 ולעלות לאוויר באופן מלא, עם מודולים כגון OEE, עקיבות, איכות בתהליך, ניהול מעבדה, ניהול מתכונים, ניהול כוח אדם, ניהול משמרות, תכנון ייצור ועוד ועוד.

כללי