צגי PGD TOUCH

חברת קארל, המיוצגת בארץ על ידי חברת קונטאל באופן בלעדי, הוציאה לאחרונה סדרה חדשה של צגי מגע שמהווים מהפכה בתחום בקרת המבנה והתעשייה הקלה. PGD TOUCH (PGT) היא סדרת צגי מולטי-טאצ’ (Multi touch) צבעוניים בגדלים שבין 4.3 ל- 10.4 אינצ’, הבנויים לשלוט על מספר רב של יחידות קצה באמצעות פרוטוקול תקשורת. בנוסף למחירם האטרקטיבי, מפתיעים צגים אלו לטובה בעיצוב חדשני, במארז עמיד, בסביבת עבודה יציבה וביכולות גרפיות מרשימות היוצרות מרכז בקרה מלא תוך שמירה על נוחות תפעול מקסימאלית ותצורה וויזואלית מהגבוהות שקיימות בעולם הבקרה כיום.


נסיכה עם שיריון

מסך התנגדותי 4 דרכיTFT 65000 Colors מופעל בטכנולוגית LED המספקת הארה אופטימאלית, צבעים חיים ותמונה חדה ונעימה למראה בתמונות סטאטיות ודינאמיות כאחד. רזולוציה גבוהה של 800X480 (VGA) וזיכרון מהיר של 256MB מאפשרים העברת תמונה דינאמית איכותית ממצלמות IP ומקטעי ווידאו ואנימציה המשולבים בתכנת המערכת. מארז מתכת עמידה וחזית העשויה מקשה אחת מקנים לצג מבנה עמיד בפני זעזועים ובפני נוזלים (IP65), זאת בנוסף לטווח טמפרטורת עבודה רחב של C20- עד C60, המאפשר שימוש בצג בתנאי סביבה קיצוניים.

טכנולוגיה פורצת דרך

צגי ה- PGT הם בחזקת סנונית ראשונה בעולם הבקרה של שימוש בטכנולוגיית מגע ווקטורי. טכנולוגיה זו מאפשרת זיהוי של מספר נקודות מגע על גבי המסך וזיהוי כוון הגרירה, ומוכרת לרובנו מעולם הסמארטפונים. בנוסף, צגי מולטי-טאצ’ אלו, המשתמשים בטכנולוגיית

SVG (Scalable Vector Graphic) ליצירת אובייקטים דינאמיים על גבי המסך והזזתם על ידי המשתמש באמצעות גרירה או כוון (ג’ויסטיק), מאפשרים שימוש אינטואיטיבי ותצוגת ערכים ברורה שגם נראית מצוין וויזואלית.

לצג מערכת הפעלה Windows CE 6.0 התומכת באלפא-בלנדינג. טכנולוגיה זו, המבוססת על עבודה בשכבות, מאפשרת ערבוב צבעים מתקדם, שימוש ברמות שקיפות של אובייקטים וכן מספר רב של פונקציות מובנות, כגון: ניהול התרעות, לוחות זמנים, אנימציה, מצלמות IP, מרשמים (Recepies), ניהול רמות גישה (Users), גרפים, ניהול שפת משתמש, ניהול פונטים ועוד. סביבת הפיתוח של המערכת גם היא נוחה ואינטואיטיבית ומאפשרת למהנדס ליצור ביתר נוחות את סביבת העבודה האופטימאלית עבור הלקוח.

התקשורת בין הצג לרכיבי המערכת מתבצעת דרך שני פורטים מובנים RS485) ו- TCP/IP). שני הפורטים תומכים במגוון פרוטוקולים (מודבאס, קאנבאס, קונקס, BACNet ועוד). כמו כן, ניתן להוסיף למרכז הבקרה פורטים נוספים. בצד המשתמש, ניתן לחבר את הצג לרשת IP ולהתחבר אליו בתצורה של Client – Server לשם שליטה וצפייה בערכי המערכת, על-פי הרשאות גישה באמצעות תכנת Client הרצה על מחשב המשתמש. בנוסף, ניתן לגלוש אל הצג באמצעות דפדפן אינטרנט.

איפה כדאי?

עמידותו הגבוהה של הצג ויכולותיו הגרפיות המרשימות הופכות אותו למועמד מוביל עבור מרכזי בקרה בעלי דרישות עמידות גבוהות, או כאלו הממוקמים בשטח. בתחום בקרת המבנים, מהווה הצג פתרון אידיאלי עבור בנייני מגורים, חנויות כלבו, קנטרי-קלאבים ומבנים אחרים, הכוללים עד כמה מאות IO. בתחום התעשייה, מתאים הצג למכונות אריזה, מיון, שקילה ועוד, ומהווה פיתרון אידיאלי עבור יצרני מכונות OEM. תחום נוסף בו נפוצים צגים אלו הוא התחום המתפתח של הבית החכם. מערכת המאפשרת שליטה בכל רכיבי הבקרה של הבית (בקרת אקלים, תאורה, מצלמות אבטחה, בקרת כניסה, אש ועוד), ומציגה אותם על גבי צג מולטי-טאצ’ צבעוני, היא פיתרון אטרקטיבי ביותר עבור בתים בעלי דרישות גבוהות לגימור, אמינות ובטיחות.

לפנק, לפנק, לפנק…

סדרת צגי ה-PGT הינה פיתרון עמיד, אמין וסקסי עבור מגוון רחב של שימושים, והשימוש בה הולך ותופס נפח בתחומי התעשייה ובקרת המבנים. יתרונם של צגים אלו הוא בשילוב האופטימאלי בין יכולות גראפיות מתקדמות, עמידות ואמינות, תקשורתיות גבוהה ומחיר אטרקטיבי. הצגים משווקים בבלעדיות על ידי חברת קונטאל, המעניקה ללקוחותיה תמיכה טכנית נרחבת וקורסים בתכנות המערכת.

כללי