עלייה לאוויר ב”דוקרט”

קונטאל ITS סיימה בימים אלה את שלב ב’ (השלב הסופי) בהטמעת מערכת ניהול הייצור (MES) במפעל “דוקרט”.

 מפעל “דוקרט” (Ducart) הינו המפעל המוביל בישראל לייצור אריזות קרטון לתעשיית המזון ומוצרי הצריכה. בתוך מתחם המפעל, הממוקם בכפר מסריק, מצוי מפעל נוסף (DEP) שהינו המפעל היחידי בישראל המייצר אריזות קרטון לחלב.

בחודש אפריל 2012 קונטאל החלה בביצוע פרויקט של איפיון, יישום, התאמה והטמעה של מערכת ניהול ייצור (MES) בשני המפעלים גם יחד, תוך התחברות למערכת בקרה בפריסה רחבה והתחברות למערכת הניהול הארגוני מבית “פריוריטי” (Priority).

 הפרויקט ב”דוקרט” בוצע על-ידי צוותו של איציק אילן בהצלחה רבה ועלה לאוויר לראשונה בחודש נובמבר 2012, עם חיבור המפעל הראשון (שלב א’). לאחר כחודש של הרצות, שבאמצעותן התנסה צוות עובדי המפעל בתפעול המערכת ומנהלי הארגון קיבלו הוכחה ואישור על אמינות ונכונות הנתונים, ניתן האור הירוק להטמיע את שלב ב’, שכאמור הסתיים בסוף חודש ינואר.

 לפי דברי מנל מערכות המידע בחברה, מר עירד דוכס, “תהליך קליטת המערכת נראה מבטיח והוא מתנהל בהתאם לתכנון. אלה הדברים אשר המערכת באה לקיים עבורנו: (א) הפקת תובנות בנושא הפחתים כדי שנוכל למצוא נקודות כשל בתהליך ולהקטין את רמת הפחת בכל אחד ממרכיבי הייצור ובסך הכול של התהליך. (ב) דיווח מלא על פני 24 שעות ביממה של רמת הפעילות של כל מרכז עבודה. (ג) איסוף עלויות נכון ומלא של כוח אדם, חומרים וזמן מכונה שהושקעו בכל פקודת עבודה לצרכי תמחיר והתייעלות. (ד) מתן תמונת מצב עדכנית של הנעשה ברצפת הייצור בכל רגע ורגע.”

 אנו בקונטאל נמשיך לתמוך ולסייע ל”דוקרט” בשנים הבאות עלינו לטובה, על מנת שהחברה תוכל להפיק את המיטב ממערכת ניהול הייצור החדשה, להתייעל, להשתפר ולצמוח.

 

כללי