מערכת ניטור רעידות ברותם אמפרט

מערכת לניטור רעידות ב”רותם אמפרט”

ראיון עם מר יוסי עזריה, מהנדס פרויקטים במחלקת מחשבי תהליך בחברת “רותם אמפרט”

חברת רותם אמפרט, הנמנית על קונצרן כי”ל, הטמיעה בהצלחה מערכת ידנית למדידה ולחיזוי רעידות לציוד סובב. המערכת מבית Allen Bradley/Rockwell Automation הינה מערכת מסדרת ENPAC2500 המאפשרת ללקוח לנטר באופן יזום את הציוד הסובב הרב הקיים במתקניו ולחזות מראש את תקופת האחזקה הבאה, או לחלופין, את מועד הכשל הצפוי. חשיבות המערכת בסיוע שהיא מעניקה ללקוח לטפל בבעיות צפויות בטרם הפיכתן לתקלות העלולות להסב נזקים מיותרים וברי-מניעה לתהליך הייצור ולחברה.

לדברי מר יוסי עזריה, מהנדס פרוייקטים במחלקת מחשבי תהליך בחברת “רותם אמפרט”, ומי שהיה האחראי על התקנת והטמעת המערכת בחברה, “ההחלטה לרכישת המערכת נבעה מהצורך לחזות תקלות בציוד הסובב בטרם השבתה. לפני רכישת המכשיר, נעשה שימוש במכשיר ישן יותר עם אפליקציה ישנה שפעלה בסביבת DOS, ללא אפשרות ניתוח מתקדם, ללא יכולת חיזוי וללא אפשרות העברת נתונים שנאספו לפלטפורמה חיצונית. עד היום המדידות בוצעו על-ידי חברה חיצונית. כיום, עם המערכת החדשה, עדיין מועסקת חברה חיצונית, אך רצף הקריאות קטן יותר. השימוש במכשיר המדידה דרש לימוד והתנסות לא ארוכים. השימוש באפליקציית בניה וניהול בסיס הנתונים גם הוא ידידותי ופשוט.”

אופן פעולת המערכת מבוסס על העברת הנתונים שנדגמים בשטח לשרת החיזוי, הכולל תוכנה (E-Monitor) המבצעת ניתוח כמערכת מומחה לפי הנתונים שנאספו ידנית. בסיס הנתונים של רותם מבוסס PI. ההטמעה המוצלחת של המערכת ב”רותם אמפרט” התאפשרה הודות לממשק ייחודי, שאותו פיתחה קונטאל, במטרה לקשר את בסיסי הנתונים של התוכנה לחיזוי הרעידות לתוכנת ה- PI הקיימת בחברה.

לדברי מר עזריה, “בשלב זה נבנו מסלולים ל-6 מתקנים. המדידות במתקנים השונים מתבצעות על פי סדר שנקבע על-ידי איש המדידה, מר יואב דוד, למעט קריאות דחופות. לאחר המדידה מועברים הנתונים למערכת החיזוי שסיפקה קונטאל, כולל קבלת נתוני יצור ממערכת מידע היסטוריה PI המפעלית. כמו כן, בשרת ה-PI נבנו מסכים גרפיים המציגים את המדידות לכל ציוד באופן אינטראקטיבי. באחריות מהנדסי האחזקה של המתקנים השונים לעקוב אחר רישומי הציודים”.


תצורת רשת ברותם:

המערכת שסופקה ל”רותם אמפרט” בנויה לתת התראות מקדימות בהתאם לתנאי הסף שהוגדרו מראש על-ידי המשתמש, וכן דוחות תקופתיים ברזולוציית נתונים משתנה, עם טבלאות וגרפים, הכול בהתאם להגדרות ולדרישות המשתמש. מעבר לכך, למערכת יכולות אופציונאליות נוספות, ביניהן  יכולת ניטור רציפה של מספר רב של סנסורים, ובמידת הצורך גם ניטור רציף, המתבצע תוך כדי השמטה ESD בלתי תלויה. כל היכולות הללו נשענות על תוכנת החיזוי, הבנויה להתאים את החיזוי הנדרש הספציפי לנתונים המשתנים של יצרני המנועים השונים, וכן לבסיס הנתונים הטכניים שרוכזו ממפעלים רבים ברחבי לעולם.

להערכתו הכללית של מר עזריה, “המערכת הוכיחה את עצמה במספר לא קטן של מקרים והתריעה על פעילות לא תקינה של ציוד סובב. המערכת היא מערכת יציבה אמינה וידידותית. קונטאל כחברה תומכת הוכיחה מעבר לכל ספק שיש עם מי לדבר. דוגמה מצוינת לכך הייתה בטיפול המסור ומלא ההשקעה בניסיון לפתור את בעיית ההגדרה וההעברה של בסיס נתוני המערכת למערכת ה-PI המפעלית בסביבת OPC”.

יש לציין כי קונטאל משלימה בימים אילו את פיתוח האפליקציה והתאמת דרישות לקוח לעבודה אוטומטית של בסיסי הנתונים של המערכת עם בסיס הנתונים של מערכת ה- PI.

בימים אלה בוחנת “רותם אמפרט” אפשרות שדרוג והתרחבות לניטור מערכות נוספות במפעלה, מעבר לניטור ציוד הסובב במתקניה.

כללי