שרתי OPC של Kepware הופכים קישוריות/ חיבוריות לסטנדרט, ומשפרים איכות ויעילות

יצרנית האריזות האוסטרית Greiner מכירה ביתרונות של קישוריות/ חיבוריות על ידי  שימוש בשרתי Kepware לייעול נגישות נתונים ותקשורת ברחבי הארגון.

האתגר

ל- Greiner מספר רב של מפעלים ומיכון מגוון המשתמש במגוון פרוטוקולים ושפות, Greiner שיפרה את איכות התפעול בחברה, עם נגישות נתונים גבוהה יותר, ייעול ושיפור בתקשורת.

קישוריות תעשייתית ליצרני אריזות

בעידן תעשיה 4.0, חברות צריכות למצב את עצמן דיגיטלית. זה פותח בפניהן אפשרויות חדשות של ייצור, מיכון, לוגיסטיקה ומכירות עם יתרונות רבים, אך גם אתגרים. יש לתכנן את התהליך, ליזום אותו וליישם אותו ברציפות, מה שדורש השקעות גדולות ושותפים חדשים. קיימים אינסוף ספקי קישוריות/ חיבוריות, כל אחד מהם מציע את התוכנה והשירותים הטובים ביותר. אך כדי לעבור שינוי מוצלח כחברה, נדרש ניהול פרויקט טוב עם מטרות נכונות ושותפות טובה.

יצרן אריזות המתכונן לעתיד

Greiner אריזות האוסטרית המתמחה באריזת פלסטיק חדשנית, התמודדה בהצלחה עם השינוי הדיגיטלי. החברה הגלובלית היא חלק מקבוצת Greiner AG, שיש בה ארבע מחלקות עם כ- 10,800 עובדים ב- 130 סניפים ברחבי העולם. Greiner AG נוסדה ב- 1868 לפני יותר מ – 150 שנה, ונמצאת מאז בבעלות משפחתית מלאה. יותר מ- 30 סניפים של מחלקת האריזות של Greiner מייצרים מחזור מכירות של מעל 670 מיליון יורו בשנה, ופועלים לרוב באירופה. אריזות פלסטיק וחלקי פלסטיק למגזר האוכל ומגזרים אחרים מיוצרים גם בארצות הברית, מקסיקו והודו. הלקוחות הבינלאומיים וביניהם Nestlé, Danone או יצרנים בתעשייה הממונעת נהנים מהמומחית הגבוהה שלנו בפיתוח, תכנון, ייצור ועיצוב, לפי המוטו – “מרעיון למוצר מוגמר”. גיוון המוצרים והשווקים, עם רשת של 19 מדינות בעולם, מהווה בסיס לגדילה מתמדת.

אנדריאס קורצמן הוא מנהל IT בינלאומי ב-Greiner Packaging ועובד בחברה כבר 15 שנה. הוא אחראי תחום הטכנולוגיות התפעוליות (OT). הוא מגדיר את הסטנדרטים לעיבוד מידע, כמו גם את השירותים הטכניים והפונקציות המושקות בכל המפעלים. מטרתו בעבודתו עם Kepware היא לשפר את דרישות האיכות במפעלים ברחבי העולם על ידי  תקנון, כדי להגביר תפוקה בעתיד.

מטרתה של Greiner Packaging היא לחבר מספר מכונות גדול ככל האפשר. הדבר מאפשר קריאת נתונים, פיתוח פרמטרים באיכות חדשה, יעילות, ולבסוף הגברת התפוקה. יצרן האריזות מתמודד עם אתגרים גדולים בגלל שהמכונות במפעלים נקנו מיצרנים שונים. זה אומר שהמכונות גם משמשות על ידי  חברות אחרות ומוצרים ברחבי העולם, ולא רק לתהליך הייצור של Greiner Packaging. יש הבדלים בין יצרני המכונה ללקוחותיהם בכל הנוגע להערכת הנתונים של מכונה, המבנה שלה או ייעודה. “אנחנו מבינים את היצרנים. חלקם חוששים שאנחנו רוצים להעתיק ולייצר את המכונות בעצמנו, אבל אנחנו רק רוצים לשפר תהליכים”, מסביר קורצמן, “החברה רוצה למטב את תהליכי המכונות, בסיוע התוכנות החדשות, כדי להגביר יכולות ואיכויות תפוקה. המטרה היא לא להפחית את כמות המשרות, אלא לשפר את תהליך הייצור ולהקטין את כמות השגיאות על ידי  הגברת אוטומציה, כדי להבטיח שהמשרות יישארו באירופה בטווח הארוך. על רקע זה, שיתוף הפעולה עם יצרני המכונה יכול להיות מאתגר. עם זאת, שותפות טובה חשובה תמיד”.

מגרסת ניסיון למוצר פופולארי

Kepware מומחים בתוכנה תעשייתית, מציעים פיתרון לחיבור מכונות שונות וקריאת ממגוון פרוטוקולים ונתונים.

שיתוף הפעולה החל לפני כארבע שנים כאשר קורצמן הוזמן לגרמניה לתצוגת פתרונות תוכנה מודרניות של Kepware. הרושם הראשוני היה חיובי. התקנת גרסת הניסיון של תוכנת OPC  של Kepware עבד ללא תקלות. מנהל ה- IT התרשם לטובה מרמת התגובה המהירה והייעוץ האיכותי. לאנדריאס קורצמן, זו היתה השותפות הטובה ביותר והשירות הטוב ביותר שהוא חווה אי פעם בתחום ה- IT. “יכלנו לפנות לשירות הלקוחות בכל עת ולהמשיך את הבדיקות ואת העבודה עם תמיכה טובה, למרות שהיינו רק לקוח פיילוט בהתחלה. שרת ה- OPC הותקן במוקד של Greiner Packaging, ומשמש כפלטפורמת תקשורת מרכזית להפצת נתונים וחיבור מערכות שונות.

קורצמן בחר בפלטפורמת הקישוריות התעשייתית המובילה KEPServerEX כדי לחבר מכונות למפעלים שונים. חברת פיתוח התוכנה Kepware הממוקמת בפורטלנד, ארצות הברית, אפשרה את השימוש בגרסת דמו ושלחה מתכנת ומנהל פרויקט ישירות ל- Greiner אריזות באוסטריה במהלך פאזת הבדיקות כדי לתכנן דרייבר בשני מפעלים. המכונות נבדקו ויצרן האריזה קיבל חשיפה בלעדית לגרסת התוכנה העדכנית ביותר שעוד לא היתה זמינה בשוק. השירות הייחודי ניתן בחינם ליצרן האריזות.

קישוריות קלה עם כ– 500 מכונות

במטרה לחבר מכונות רבות מיצרנים רבים ככל האפשר, התקבלה החלטה להשתמש ב- KEPServerEX, שמאפשר חיבור למגוון מכונות ייצור, לרבות פעולות קריאה וכתיבה. לאחר בדיקה מוצלחת של גרסת הדמו, Greiner קנתה את הרישיונות לשנה והשיקה אותם בשלושה מפעלים. ההשקה היתה מוצלחת, וקורצמן החליט להכניס את התוכנה של Kepware למדינות אחרות.

קורצמן כמובן השווה את Kepware עם שרתי OPC אחרים, והחליט לעבוד איתם בגלל שהתוכנה שלהם דורשת השקעה נמוכה יחסית בהכשרה, ההתקנה פשוטה והמכשירים מתחברים בקלות. שרתי Kepware משמשים בכל מפעל ומחוברים למכונות. “השותפות בין Kepware  ו – Greiner אריזות עובדת מצוין”, אומר קורצמן. מנהל ה- IT מסביר בדיוק איך עובדת האינטראקציה: “Kepware מתחברת לכ- 500 מכונות ב- 11  מפעלים, שואבת את הנתונים ומעבירה אותם, דרך פרוטוקול QK, לנתב OPC במוקד, המקבל את הנתונים והופך אותם לקריאים ב- MES שלנו, הרץ על מאגר נתונים מסוג SAP”.

בעוד שבעבר, מערכת PDA ישנה באוסטריה אספה את הנתונים ועיבדה אותם במשך יממה, כיום ההעברה מתרחשת בזמן אמת וסביב השעון. שאיבת הנתונים עד שהם זמינים דרך נתב ה- OPC לוקחת כאחת או יותר שניות, וכ- 1.2 GB של נתונים מועברים ביום. יתרון ענק: כבר אין צורך לחכות ליום למחרת לתוצאות. המידע מהמכונות נשאב כל שנייה ומסתיים ב- SAP MES. כשלים לא רק הופכים לברורים לאחר מכן, ניתן גם לאתר את הגורם להם. ניתן לבקר סביב השעון את כל מחזורי המכונות והפקודות הפועלות בזמן אמת. עם התאמות קלות לזמן המחזור, ניתן להגיב באופן גמיש לשינויים בקיבולת, כשלי המכונה ותחזוקה. ניטור יכול גם לזהות אילו מכונות מחוברות כרגע והאם ישנה השבתה לא מתוכננת, וגם לאפשר את התיקון המיידי של הכשל.

קביעת סטנדרטים באופטימיזציה

תעשיית 4.0 ודיגיטציה הם רעיונות שקל להגיד מאשר ליישם, והדרך לשם מורכבת. החברה מיישמת במפעליה ברחבי העולם טכנולוגיות ייצור מגוונות, כגון הזרקת פלסטיק ו- Deep Drawing, וטכנולוגיות עיצוב שונות, כגון הדפסה, תוויות, שרוולים או תווית IML. בשיתוף פעולה עם Greiner , Kepware פיתחה סטנדרט תקשורת למכונות באמצעות דרייבר המתחבר ישירות למכשירים באמצעות טכנולוגית ההתקשרות של ה- OPC ומספק ערוץ בטוח למידע מקווים אוטומטיים ומכשירים עצמאיים. הדרייבר מביא את המכונות לארכיטקטורת OPC UA ולסביבת תעשייה של 4.0. דרך התוספים האחרים של ה- KEPServerEX, נתוני מכונות הזרקת הפלסטיק ניתנים לשימוש בדרכים שונות, ושרת ה- OPC מאפשר לכל מספר של לקוחות לשאוב ולהשתמש בנתונים.

האתגר: על עובד ייצור לעבוד עם תוכנה ועם מומחה IT. עובדי הייצור לרוב רואים כשלים ותקלות בצורה סובייקטיבית והבקרה שלהם לא מדויקת. כמו כן, הסיבה שבגללה מכונה לא עובדת קשה לאיתור כאשר עובדים במשמרות. ההתמקדות, לפיכך, היא לאו דווקא בהפחתת משרות, אלא גם בהבטחתן וייעולן עם הטכנולוגיה העדכנית ביותר. קורצמן מסביר: “עדיין יהיה צורך בעובדים שיתפעלו את המכונות, יפקחו על הניטור ויבקרו את המכונות, התקינות שלהן והמאפיינים שלהן. תוכנות לא יכולות לעשות זאת. חשוב לתקנן את הנתונים קודם, ולשפר את דרישות האיכות בכל מקום. יש לייצר פרמטרים אחידים כדי לקדם את הדיגיטציה ככלל. עיבוד הנתונים דרך התוכנות מאפשר את שיפור המכונות והתהליכים בטווח הארוך.

ערך מוסף אחר שמכוונים אליו ב- Greiner הוא דיגיטציה של אתר הייצור או חישוב מדדי הביצוע החדשים. באמצעות התוכנה החדשה, ניתן לקרוא אותם וכך לשפר את יעילות הציוד, ואת יעילות המערכת ככלל. בעתיד, יצרן האריזות ירצה ליישם את אותם תקני איכות ברחבי העולם כחלק מתהליך האופטימיזציה. כלומר, שניתן יהיה לייצר את אותו מוצר גם באוסטריה וגם במקסיקו. הידע של העובדים וההערכות העדכניות של מדדי הביצוע מוזנים לתוכנה ומופצים כידע סטנדרטי החל בכל המדינות והמפעלים המשתמשים בתוכנה.

תדמית טובה גם בתחרות

מנהל ה- IT הבינלאומי החליט לעבוד עם Kepware, והצליח בקלות ליישם את הכלים שלהם בחברה. הדרייבר מציע אפשרות אמינה להתחברות למספר גדול של מכונות הזרקת פלסטיק, החשובות ל- Greiner – עם יישומי לקוח OPC, כמו גם יישומים אינסופיים המוגדרים על ידי המשתמש.

פתרונות התוכנה האיכותיים של Greiner והשירות המצוין קיבלו משובים חיוביים ממשתמשים אחרים. קורצמן אישר שמתחרים ושחקנים אחרים קיבלו חוויה טובה עם Kepware.

הצורות השונות של רישוי ב-Kepware גם מספקות ל- Greiner ערך מוסף. “העובדה שהתוכנה ניתנת להתנסות ובדיקה לפני רכישתה, ועם חוזה תחזוקה, מספק תמורה טובה לכסף”, מסביר קורצמן. לכן, מנהל ה- IT ממליץ לחברות אחרות שעדיין מצויות בתהליך דיגיטציה: “נצלו את ההזדמנות לבדוק את התוכנה החדשה. התמיכה היתה יעילה, ההתקנה היתה קלה, וזה לא דורש הרבה הכשרה”. קורצמן עובד באופן שוטף עם kepware, גאה בשותפות המוצלחת, ומתכנן פרויקטים חדשים לעתיד”.

נכתב על ידי : אנה ניומן, כתבת IT.