יישומי בקרה בעלי אמצעי בטיחות מדרגה SIL3 בבקרי CompactLogix

גישת הבטיחות המשולבת (®Integrated Safety) של Rockwell Automation − על כל היתרונות הנלווים לה − תעמוד בקרוב לרשות קהל לקוחותינו ביישומים מגודל קטן עד בינוני הודות לחידושים בתחום הבטיחות של בקרים מסדרת CompactLogix בדגמי L43 ו L45.

שני הבקרים החדשים ליישומי בקרה בגודל בינוני, המצוידים ביכולות בטיחות, אמורים לחולל מהפכה ביישומי בקרה משולבים בטיחות… ממש בדומה לשינוי שחוללו בקרים מסוג GuardLogix ביישומים הגדולים יותר. בקרים אלו מתאימים באופן מושלם לשורת פתרונות הבקרה למכונות מסדרת CompactLogix  של Rockwell, והם אידיאליים לשימוש עם  יחידות IO מרוחקות מהסדרות  POINT Guard I/O וגם עם  CompactBlock Guard I/O. הודות למחויבותנו לספק פתרונות איכותיים וידידותיים לשימוש –  מתכנתים בעלי רקע בסביבת עבודה עם בקרי  CompactLogix ו-ControlLogix ייתקלו בדיוק באותה סביבת תכנות של RSLogix 5000 הידידותית והמוכרת, כאשר התוספת העיקרית היא פקודות מובנות לנושא הבטיחות. פירוש הדבר, שניתן להעביר קטעי תוכנה בקלות מיחידה מבקר אל בקר, וגם אל סדרת בקרי הבטיחות ליישומים גדולים – ה-GuardLogix.

בקר מסדרת CompactLogix בעל יכולות בטיחות לרמת SIL3

שי גרשון מקונטאל מוסיף  “על-ידי שיבוץ של מנגנוני בטיחות (לרמת SIL 3) אנו מאפשרים ללקוחות שלנו לפשט בצורה דרמטית את תשתיות האוטומציה והבטיחות שלהם. Rockwell ממשיכה להוביל ונותנת פתרונות ידידותיים באמצעות תשתית תקשורת אחת, שפת תכנות אחת ומערכת בקרה אחידה”. עוד מוסיף גרשון “באופן זה המורכבות המוכרת ביישומי בטיחות הן של רכיבי החומרה, החיווט, ההדרכה והמורכבות הנוספת הנובעת ממערכות בטיחות נפרדות פשוט נעלמים”.

חברת Rockwell Automation מספקת יכולות חדשות מובנות אלו של הבקר-  ללא כל מגבלות על שפת התכנות, יכולות בקרת התנועה או התקשורת. בעזרת EtherNet/IP עדיין יכולים המשתמשים לנצל את יכולות בקרי ה- Logix שלהם ליישומי אוטומציה ובקרת תנועה נפרדים − בדיוק באותה דרך שבה נעשה הדבר בבקרי Logix הרגילים שאינם מיועדים לבטיחות. למעשה, מעבדי ה-Compact GuardLogix L43/L45 מציעים שליטה בעד שמונה צירים ומסוגלים לכלול כרטיסי תקשורת מרובים כדי לטפל בפרוטוקולים מרובים. כמו כן, הם מציעים את רמת הביצועים המובילה בתחום הבקרים הודות למנוע ה-Logix המהיר שלהם וליכולתם לשרת תצורות I/O מרובות.

כללי