טורבינות גז בקוגנרציה = חסכון של כ-30% בהוצאות האנרגיה

צרכני אנרגיה תרמית גדולים צפויים להפחית את חשבונות האנרגיה שלהם בכ-30% באמצעות יישום מערכת קוגנרציה (CHP) מבוססת טורבינת גז קטנות בהשוואה לשימוש חד תכליתי בגז טבעי במקביל לצריכת חשמל מהרשת.

המעבר לשימוש בגז טבעי צפוי להפחית משמעותית את עלויות האנרגיה של צרכני דלקים פוסילים, אך צרכני אנרגיה תרמית גדולים יכולים להפחית את הוצאות האנרגיה בכ-30% נוספים מעבר לחסכון הראשוני שמקורו בפערי עלויות הדלקים וזאת באמצעות הטמעה של מערכת קוגנרציה.

קוגנרציה ( CHP-Combined Heat and Power) – ייצור משולב בו זמני של אנרגיה טרמית וחשמל, במילים אחרות, אנרגיה תרמית שימושית וכח מכאני או חשמלי ממקור אנרגיה ראשוני כמו גז טבעי, המייעל בצורה משמעותית את תהליך הפקת האנרגיה. זאת ע”י ניצול החום הנפלט בתהליך ובכך הפחתה משמעותית של צריכת האנרגיה בהשוואה לתהליך דו תכליתי בו החשמל נצרך מרשת החשמל והאנרגיה התרמית מופקת ע”י מבערי גז ישירות לתנור או לדוד הקיטור.

קונטאל מתמקדת בצרכני אנרגיה תרמית גדולים ולכן מערכות הקוגנרציה של קונטאל הינן מערכות מבוססות טורבינות גז המשמשות כ – Prime Movers ומתאפיינות בייצור אנרגיה תרמית רבה בהשוואה למנועי גז שאינם נותנים מענה מספק לצרכנים מסוג זה.

קונטאל פועלת עם שותפיה העסקיים ובן היתר עם יצרניות טורבינות גז מהמובילות בעולם ובניהם: Siemens, Opra, Rolls Royce, Dresser Rand וספקי Balance of Plant  (BOP) מובילים בעלי ידע ונסיון רב במערכות קוגנרציה.

1

2

3

אנו קוראים לכם לבדוק את האפשרות לחסוך עוד כ – 30% בהוצאות האנרגיה מעבר לחסכון שמקורו במעבר לגז טבעי

4

תהליך בדיקת ההיתכנות הנו תהליך קצר, ללא עלות ושאינו מחייב את הצרכן.

קונטאל מציעה מגוון פתרונות ואפליקציות בהתאם למשטר העבודה ואפיון צריכת האנרגיה של הצרכן.

קוגנרציה – אפליקציות שכיחות:

5

  • חשמל או כוח מכאני + קיטור
  • חשמל או כוח מכאני + חימום/ייבוש
  • חשמל או כוח מכאני + מים חמים
  • חשמל או כוח מכאני + מים קרים
  • חשמל או כוח מכאני + מיזוג אוויר (חימום/קירור)
  • חשמל או כוח מכאני + שילובים שונים של אנרגיה תרמית המוזכרים לעיל.

צרכני אנרגיה תרמית גדולים הצורכים כ- 5MWht ומעלה (שווה ערך לכ-6 טון קיטור שעה או כ-1,300 טון קירור)  במקביל לצריכת חשמל מוזמנים לבדוק היתכנות הטמעת מערכת קוגנרציה מבוססת טורבינת גז וליהנות מחסכון נוסף של כ- 30% בהוצאות האנרגיה.

במידת הצורך, אם לא קיים מידע מספק בנוגע לצריכת האנרגיה התרמית, תסייע קונטאל בהתקנת ציוד מדידה וניטור של צריכות האנרגיה התרמית ותפיק עבור הצרכן פלט DATA + גרף אפיון הצריכה.

כללי