חידושים במערכת ה-MES לתעשיות הפרמצבטיות

חברת Rockwell Automation הודיעה על שחרור תוכנת FactoryTalk Pharma Suite 2.1. התוכנה החדשה כוללת מערכות רישום מידע אלקטרוני (EBR) ומותאם לצרכים הייחודיים של יצרנים בתחומי פרמצבטיקה וביו-טכנולוגיה. הגירסה החדשה ממשיכה את מסורת החדשנות הייחודית של Pharma Suite ומרחיבה את היכולות שלה בתמיכה במתודולוגיית “Review By exception”. חברת Rockwell Automation מיוצגת בישראל על ידי קבוצת קונטאל.

לדברי שי גרשון, מנכ”ל קונטאל אי.טי.אס: “באמצעות ההכרזות החדשות של מערכת ה- MES מסדרתPharma suite לתעשיות הפרמצבטיות – ניתן לייצרנים כלים חדשניים המאירים באור חדש את מערכות הרישום האלקטרוניות המסורתיות. בעוד שבעבר שכפלו מערכות ה- EBR את פעולת הרישום הידנית “והעתיקו” אותה אל סביבה ממוחשבת, מערכות ה-EBR החדישות מאפשרות מעקב, ניתוח ואימות בזמן אמת, ויכולת אמיתית לשפר ולאתר חריגות בזמן הייצור. באמצעות כלים חדישים ועל גבי הפלטפורמה החדשיה של היצרן ניתן ליישם כלים שיאפשרו למפעלים הפרמצבטיים לייעל את תהליכי הייצור ולשפר את האיכות והבקרה על המנות המיוצרות”.

יכולות שימושיות חדשות מאפשרות לאנשי אבטחת איכות להתחיל לחקור סטיות בתהליך בזמן שהן מתרחשות ברצפת הייצור, במקום להמתין עד לסיום ביצוע האצווה. הסטיות שנאספו הן נקודת ההתחלה לתהליך הבחינה של אצווה. היכולת לצפות ברישום הסטיות בזמן אמת מאפשרת לאנשי בקרת האיכות לבחון בצורה יעילה יותר את הסטיות המתועדות ולסיים את תהליך הבחינה במהירות רבה יותר ופחות סטיות בתהליך.

יכולות ה-EBR החדשות מפחיתות את הזמן המבוזבז על בחינת מנות הייצור לאחר סיום התהליך, מה שמוביל לכך שהמוצר המוגמר מאוחסן במחסני החברה זמן קצר יותר בהמתנה לשחרור. קיצור התהליך מאפשר הפחתת עלויות מלאי, הגדלת מכירות ומאפשר למוצר להאריך את פרק הזמן בערוצי השיווק עד למועד פג התוקף.

כל תהליכי המידע בתחום אבטחת האיכות תואמים לתקן ISA S88. המערכת גם מאפשרת להפיק את נתוני רישום מנות הייצור בפורמטים שונים כמו PDF, HTML, XML ודוחות נייר מסורתיים.

כללי