חברת Rockwell Automation משיקה תוכנית תלת-שלבית לאבטחת המרחב המקוון

חברת Rockwell Automation הכריזה על יוזמה שתסייע ליצרנים לצמצם את הסיכונים למערכות הבקרה שלהם מאיומי אבטחה במרחב המקוון. היוזמה מיועדת לסייע לאנשי האוטומציה וטכנולוגיית המידע לאבטח תהליכים תעשייתיים ביתר יעילות תוך שימוש בשילוב של תכן מערכות בקרה, שיטות עבודה מיטביות, טכנולוגיות ושירותים מבית Rockwell ושותפיה האסטרטגיים, כולל Cisco.

היוזמה מבוססת על גישה רב-שכבתית לתכן רשתות, המשלבת גמישות תשתיות והתקני קצה מאופשרי אבטחהבמטרה לסייע ליצרנים להקים תרבות אבטחה בת קיימא, לנהל הערכות אבטחה ולפרוס תשתית אבטחה חזקה על פני כל נכסי האוטומציה וטכנולוגיית המידע התעשייתיים שלהם. מרכיב מרכזי ביוזמה הוא יישומן של תשתיות רשת מאובטחות המבוססות על פרוטוקול האינטרנט (IP) התקני.

“עקב ההתפתחות המהירה של סביבת האבטחה התעשייתית, חשוב מאוד היום שהיצרנים יראו באבטחה חובה עסקית מתמשכת, ולא השקעה חד-פעמית,” אומר סוג’יט צ’אנד, סגן נשיא בכיר ומנהל הטכנולוגיה הראשי של Rockwell. “תשתיות רשת מאובטחות יותר יאפשרו ליצרנים לפרוס טכנולוגיות עכשוויות ופתרונות שרק מתחילים להבשיל – כמו ניידות, וירטואליזציה ומחשוב ענן – תוך המשך הביצוע של פונקציות אוטומציה חיוניות למשימה.”

היוזמה התלת-ראשית מתוכננת לסייע בהשגת מצב של עסקים המחוברים בצורה מאובטחת באמצעות:

  • הגנת עומק DiD (Defence-in-depth)טיפול באיומים פנימיים וחיצוניים כאחד על ידי יצירת שכבות הגנה מרובות, כדי שאלה יעזרו לרכך סוגים שונים של סיכונים. גישה זו, כשהיא מיושמת בתכן ובתפעול של מערכות בקרה תעשייתיות, מסייעת ליצרנים על ידי יצירת תהליכים וכללי מדיניות המזהים ועוצרים איומים מתפתחים.
  • ארכיטקטורת אוטומציה מאובטחת חברת Rockwell מצהירה על מחויבותה לספק מערך מתפתח של מוצרים ושירותים שיסייע להפחית סיכונים, וכן להגן ולקדם את אבטחתם של נכסי ייצור. מדובר בכל הטווח משירותי ייעוץ ועד מוצרים מסוימים – כגון מתגים מנוהלים, תקשורת מאובטחת, אימות משתמש ובקרת גישה.

סוג’יטצ’אנד: אבטחה היא חובה עסקית מתמשכת

  • פתרונות אבטחה תעשייתיים מותאמים לעסקחברת Rockwell מסבירה כי על ידי התחברות ל-Ciscoולשותפים אחרים בתחום של תכן יישומי רשתות ותוכנה היא מטפלת באתגרי האבטחה של טכנולוגיית המידע והאוטומציה התעשייתית כאחד. שתי החברות, Rockwell ו-Cisco, מבהירות כי הן מסייעות ליצרנים לבנות סביבה מאובטחת אחודה – מן העסק ועד לרצפת הייצור. הן דוגלות בגישה של ארכיטקטורת רשת משותפת, המסייעת להפחית את רמת אי העקיבות בנושאים של פרוטוקולי רשת, שיטות אבטחה ונוהלי הדרכה.

חברת Rockwell Automationוחברת Ciscoמתכננות להציע הכוונה בנושאים כמו תכן רשתות גמיש, בקרת גישה והגנת נכסים, וזאת על ידי פיתוח משותף של סל מוצרים תעשייתיים ומשאבי אבטחה למערכות בקרה. לדוגמה, לא מכבר הן הפיצו נייר עמדהבנושאי תכן שסקר שיקולי לגבי אבטחת רשתות אוטומציה תעשייתית.

“חשוב להשתמש במה שלמדנו בתחום טכנולוגיית המידע וללמד את היצרנים על הערך העסקי הקשור לנקיטת גישה עקבית ושקופה בנושאי אבטחה,” אומר גידו ז’ורה, סגן נשיא Cisco ומנכ”ל קו ה-IoT של החברה.

בכנס ISA שיתקיים בכפר המכביה בתאריך 3.11.2014 ירצו חברות Rockwell Automation ושותפתה העסקית קונטאל אוטומציה ובקרה בנושאים הקשורים באבטחת מידע וב-Internet Of Things. חברת קונטאל יישמה בישראל מספר פרויקטיDCS בהם עשתה שימוש בטכנולוגיות אבטחת מידע מתקדמות בתעשייה הישראלית.

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות אל יובל טולדנו 054-9260309

כללי