חברת Rockwell Automation מציגה את תוכנת ה- BI – FacroryTalk VantagePoint EMI המיועדת לתחום הייצור

חברת Rockwell Automation הציגה תוכנה BI (Business Intelligent), שנקראת FactoryTalk VantagePoint EMI ומיועדת לתחום הייצור. התוכנה מספקת מידע שנלקח ממערכות הבקרה מבוססי רשת ומדוחות ביצועים, אשר נאספים ממקורות שונים של נתונים לגבי ייצור ולגבי מידע עסקי. בעזרת התוכנה, היצרנים יכולים לעקוב אחר תהליך הייצור בזמן אמת, ולנהל אותו בצורה טובה. הם יכולים לקבל החלטות שמבוססות על סדרי עדיפות עסקיים, כמו למשל על איכות המוצר, ניצול הציוד וניהול שרשרת אספקה גלובלית, על מנת להפחית עלויות בסביבה העסקית התחרותית שקיימת כיום.

כאמור, התוכנה מחוברת למקורות רבים של נתוני זמן אמת, לנתונים היסטוריים, לנתונים יחסיים ולנתונים לגבי טרנסקציות שבוצעו, וזאת כדי ליצור משאב יחיד שיכול לגשת, לצבור ולתאם מידע באמצעות דפדפן רשת. היישום החדש מבוסס על מודל ייצור מאוחד (UPM), שמספק מבט מאוחד על נתונים שהם שונים כביכול, והוא מספק את ההקשר בין ציוד, מוצר, חומרים ואנשים. הדגם UPM מארגן נתוני ייצור וארגון מגוונים, ועוסק במונחים עסקיים שמשמשים לרוב, כגון “ציוד” “אצוות” או “כמויות ייצור”.

הגישה למידע משפרת את קבלת ההחלטות של מי שמעורב בתהליך הייצור – החל מהתכנון והתחזוקה, דרך איכות מוצר, ועד לארגון הייצור ושרשרת האספקה.

“ההתפתחויות בטכנולוגיית המידע היו עבור רוב היצרנים מכרה זהב חבוי. הגישה לנתונים לעתים קרובות אינה העיקר,” אומר שי גרשון, מנכ”ל קונטאל ITS “התוכנה FacroryTalk VantagePoint EMI מאתרת, אוספת ומפיצה מידע בעל חשיבות קריטית לקבלת החלטות בדרך חכמה, בעולם שטעון במידע, יותר מדי.”

תוכנת העסקים החכמה החדשה מאפשרת למשתמשים לדווח על נתונים באמצעות מגוון של כלים, כולל Microsoft Excel, Trend ו- SAP Business Objects Dashboard Builderומאפשרת להם לראות את הנתונים דרך התוכנה FacroryTalk VantagePoint, התוכנה Microsoft SharePoint ודרך שערי התחברות אחרים.

תוכנה זו היא היישום השני שחברת Rockwell Automation מציעה לשיפורים טכנולוגיים בעקבות רכישתה את חברת Incuity Software.

היישום החדש מתאים לשימוש כדי לענות על בעיות בייצור או בארגון גדול. במיוחד, אפשר להשתמש בתוכנה FacroryTalk VantagePoint EMI כדי לענות על צורכי ייצור מיוחדים, למשל דיווחים על זמן השבתה, מעקב אחר סטטוס פקודות העבודה ביצור, וכדומה.

כללי