הידעת ? ABB ANALYZE IT – תוכנה שתנהל את מערכת האנלייזרים במפעלך

מאת יובל אייל

 

תוכנת ANALYZE IT  הינה תוכנה אשר פועלת ברשת ה ETHERNET  המפעלית ומאפשרת שליטה מרחוק בכל אנלייזר בתהליך בארובות במחשבים מרוחקים ברשת ,בכל נקודה ונקודה במפעל  ואף במרכז השירות של ABB  בגרמניה .

המערכת הבסיסית נקראת REMOTE HMI  ומאפשרת לתפעל את האנלייזר ע”י העתקת מסך האנלייזר למחשב ברשת , לכייל את האנלייזר עם גזי כיול או תאי כיול , לבצע דיאגנוסטיקה , להיכנס ל LOG  ההתראות ובעצם לבצע מרחוק את כל מה שניתן מהאנלייזר בזמינות של 24/7 וללא הצורך בטיפוס לארובה .

 

ABB ANALYZE IT

ייחודה של התוכנה הינו אכן באפשרות לשלוט ולראות את מסך האנלייזר במחשב ולא רק לקבל נתונים כגון אנלוגיות ודיגיטליות  ( קריאת האנלייזר ,תקלה  וכדומה ) .

נוסף על כך,  המערכת מאפשרת לטכנאי לראות את האנלייזרים במפעלים אחרים שבאחריותו (כדוגמת טורבינות הגז בחברת חשמל שם מותקנים כ 20 אנלייזרים של ABB ) וניתן לשלוט ולראות את נתוניהם מרחוק .

כמו כן , ניתן לקבל נתונים נוספים של מכשירים בסיבת האנלייזרים  ( בד”כ מדי חלקיקים , ספיקה , טמפרטורה ולחץ ) הנדרשים גם הם לצורך אספקת הנתונים לרשויות בצורה מנורמלת . נתונים אלו מתקבלים ע”י כרטיסי IO  הנמצאים באנלייזרים ומאפשרים לקבל בהם את הנתונים ולהעבירם לתוכנה .

שדרוגים אפשריים במערכת הנם  :

ANALYZE IT EXPLORER  – מאפשרת  לראות את כל האנלייזרים במסך אחד כולל התראות , קריאות , גרפים ועוד .

SMS/EMAIL  – מאפשרת לשלוח מסרונים ודוא”ל לפי הגדרות לבחירה

QAL 3 – מאפשרת לעקוב  בצורה אוטומטית אחרי ביצועי האנלייזרים  לפי “דרישות המשרד להגנת הסביבה – נוהל ניטור רציף 2011” , כולל סטיות באפס ובתחום בין כיול וכיול , זמינות האנלייזר , שמירה והתראה על חריגות מהזמינות הנדרשת לפי הנוהל  ( 95% )  ועוד .

כמובן שהתוכנה מוטמעת במפעלים תוך הקפדה על אבטחת המידע הנדרשת בכל מפעל ומפעל ומאפשר הרשאות ואשרות כניסה לאנלייזרים וביצוע פעולות בהם לפי הרשאות וקוד משתמש.

התוכנה זוכה להצלחה רבה והותקנה במפעלים רבים :

נשר רמלה –  (  כ 40 אנלייזרים )  , תרכובות ברום ( כ 20 אנליייזרים  )  , חברת חשמל ( שבה הותקנו לאחרונה עשרות אנלייזרים בטורבינות הגז ורובם מחוברים לתוכנה )  , רותם דשנים , נשר הר טוב , אקוסול ועוד .

 

למידע נוסף השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”false”]
כללי