בקרי CompactLogix חדשים מבית Rockwell Automation

הבקרים מספקים בקרת תנועה מותאמת-צרכים על ממשק EtherNet/IP וביצועים מערכתיים משופרים במהירות גבוהה

בקרי CompactLogix 5370 Allen-Bradley מבית Rockwell Automation מספקים ביצועים משופרים ליצרני מכונות בקרת תנועה עתירת ביצועים, על רשת EtherNet/IP, תוך חיסכון של עד 40 אחוזים בנפח העיבוד של המערכת. הבקרים המתוכנתים החדשים בסדרה נותנים בידי יצרני מכונות פתרון בקרת תנועה עתיר ביצועים המותאם ליישומי המכונה שלהם. סדרת 5370, הכוללת את בקרי L1, L2 ו-L3, מספקת יכולות בקרת תנועה וביצועים משופרים, תוך מינוף סביבת התכנון והרשת המשותפת של מערכות Rockwell Automation Integrated Architecture. המערכת מספקת למשתמשים גישה ליכולות הנרחבות של פלטפורמת Control Logix במארז קטן, משולב, יעיל וחסכוני.

בשימוש עם מגבר סרוו מסדרת Kinetix 350 Allen-Bradley, מספקים בקריCompactLogix 5370 הן ביצועים והן מחירים תחרותיים, והם מתאימים ליצרני מכונות הנדרשים להפעיל עד 16 צירים של תנועה מורכבת, והכול על רשת תעשייתית סטנדרטית אחת – EtherNet/IP. קישוריות EtherNet/IP מאפשרות תוספת של עד 250 אחוזים ברוחב פס התקשורת בהשוואה לבקרי CompactLogix קודמים, דבר המסייע בהרחבת הקישוריות להתקני רשת נוספים ובקרת ביצועים גבוהה יותר.

“יצרני מכונות עומדים תדיר נוכח הצורך לבנות יותר מכונות, יותר מהר, באופן יותר יעיל ויותר זול, על מנת לעמוד בדרישות הלקוח ובתוך כך להישאר תחרותיים,” אומר גיל ליסוביץ, מהנדס מכירות בחטיבת האוטומציה והבקרה התעשייתית בקונטאל. “בקרים חדשים אלה מסייעים לנו להרחיב את תיק המוצרים שלנו, ולאפשר ליצרני מכונות לבחור מתוך מגוון שלם של פתרונות – החל ברכיבים עצמאיים וכלה במערכות משולבות על פלטפורמות MicroLogix, CompactLogix ו- Allen-Bradley ControlLogix. המשתמשים יכולים לבחור את רכיבי הבקרה והמערכת המתאימים לכל יישום – הן במונחים של יכולות והן במונחים של מחיר – ועם זאת לשמור על סטנדרטיזציה ועל פלטפורמת בקרה אחידה”.

סדרת CompactLogix 5370 כוללת את אותם שדרוגים במהירות העיבוד שהוכנסו במוצרי ControlLogix 5570 שיצאו לשוק ב-2011. הבקרים החדשים מציעים למשתמשים מהירויות גבוהות יותר מפי שניים המזניקות את ביצועי המערכת, משפרות את הגישה למידע בזמן אמת ומסייעות בהגדלת התפוקה. הבקרים המתוכנתים של סדרת CompactLogix 5370 מצוידים בזיכרון משתמש הנע בין 384KB ל-3MB, והם אידיאליים למגוון יישומים נפוצים בתעשייה.

לדברי שי גרשון, מנהל הנדסה בקונטאל, “יצרני מכונות מוכוונים כיום על ידי הצורך לפשט ו”להזרים” את התהליכים ההנדסיים, להתאים את תכנון המכונה לתקנים קיימים, ולקצר את זמן היציאה לשוק של פיתוחים חדשים. אתגרים אלה דורשים ארכיטקטורת אוטומציה שתתמוך במודולריות, שתקצר את זמני הפיתוח וההקמה, ותגדיל את התפוקה באמצעות כלים הנדסיים משולבים. ארכיטקטורה זו שלRockwell Automation נותנת מענה לצרכים אלה, עם פתרון המשלב היטב בין שיטות אוטומציה שונות לחלוטין על פלטפורמה אחת. יצרני מכונות יכולים למנף סביבה משולבת זו, על מנת לתת מענה לאתגרים העומדים בפניהם בעולם התחרותי הגלובלי של ימינו.”

השימוש באנרגיה ללא סוללות של סדרת הבקרים המתוכנתים החדשה פותר את המשתמשים מסוגיות הנוגעות לסביבה, לתחזוקה ולשינוע של מכשירים עם סוללות ליתיום. בנוסף, הוצאת הסוללות – בשילוב עם שיפורים תכנוניים ופיתוחים טכנולוגיים נוספים – תרמה להקטנת גודלם של בקרי CompactLogix.

יתרונות עיקריים של שלושת הבקרים החדשים:

  • CompactLogix 5370 L1 הוא הבקר הקטן ביותר בפלטפורמת Logix. הוא עושה שימוש במערכות POINT I/O כחיבורי I/O מקומיים, יודע לנהל תנועה משולבת של עד שני צירים ובעל מיצוב מחיר יעיל וחסכוני לבקרת מכונות פשוטה.
  • בקר CompactLogix 5370 L2 קטן ב-40% מהדור הקודם, ותומך בארבעה צירים של תנועה משולבת לכל היותר. בקרים אלה אידיאליים עבור מגוון יישומים, בין אם מדובר בציוד עצמאי קטן, או ביישומים עתירי ביצועים: מכונות הרכבה, מערכות הרמה, מערכות ייצור מודולריות, שולחנות סיווג ואריזה.
  • בקר CompactLogix 5370 L3 תומך ב-16 צירים של תנועה משולבת לכל היותר על רשת EtherNet/IP. גרסת ה-No Stored Energy (NSE) של בקרי CompactLogix 5370 L3 מציעה יכולות נוספות המותאמות לסביבות המסוכנות של תעשיות כמו תעשיית הכרייה ותעשיות הנפט והגז.

בקרי CompactLogix 5370 החדשים תואמים לחלוטין לדורות קודמים של מוצרי CompactLogix, וההסבה אליהם מחייבת שינוי קל בלבד במספר הקטלוגי בתוכנה. בנוסף, סמוך להשקתם של בקרי CompactLogix 5370 החדשים, שחררה Rockwell Automation עדכון לכלי התוכנה הגרפי שלה, Integrated Architecture Builder (IAB), שיעזור למשתמשים בבקריAllen-Bradley SLC 500 לבצע בקלות את ההסבה לבקרי CompactLogix החדשים. כלי IAB החופשי מספק הדרכה והנחייה בתהליך ההסבה של הבקרים ומסייע בהמרת התוכנות.

לפרטים נוספים ניתן לפנות אל גיל ליסוביץ. טלפון: 054-9260315

בקר מסדרת CompactLogix 5370: קטן ב-40% מהדור הקודם וכולל תמיכה ב-4 צירים ובקרת תנועה מובנת

 

 

 

 

כללי