אפליקציית Lascada מסיימת שלבי בטא ויוצאת להפצה מסחרית

במהדורות הקודמות של עלון קונטאל דיווחנו על מערכת ה Lascada המהפכנית מבית קונטאל ITS אשר מאפשרת ללקוח הקצה במפעל להוריד את המערכת ולהתאים אותה לצרכיו תוך דקות, וכך לקבל מידע בזמן אמת מהמפעל, לכל מקום בעולם.

מערכת הלסקדה נהגתה לראשונה בשנת 2012 במסגרת פיתוחים אסטרטגיים בקונטאל ובאותו הזמן הוחלט על פיתוח מערכת מידע בזמן אמת ללקוחות תעשייתיים, על גבי טלפונים חכמים, ותוך שימור העקרונות המובילים של סביבת מובייל ובהם פיתוח מוצר פשוט ומהיר להבנה אשר הינו בעל יכולת הקמה (קינפוג) תוך דקות ספורות.

הלה היווה את האתגר האמיתי בפיתוח המערכת שכן מערכות אוטומציה הן בהגדרה דבר מורכב עם שונות גבוהה בין מפעל למפעל ואם מוסיפים לזה את העובדה שעל כל זה יש לאפשר שידור הנתונים בצורה מוצפנת על גבי האינטרנט, לשרת שיושב בענן, הרי שמדובר כאן בפתרון פשוט אמנם אך בעיה מורכבת בהרבה..

אם כן, בסוף שנת 2012 ניתן אור ירוק לתחילת פיתוח המוצר ובמהלך השנה שלאחר מכן עמלו צוותי הפיתוח של קונטאל ITS על מימוש מוצר בטכנולוגיות חדשות, עם הכרה תוך כדי תנועה של פרוטוקול עולמי חדש בשם OPC UA (Unified Architecture) וכך מבלי לדעת אפילו, קונטאל היתה מבין החברות הראשונות בעולם שפיתחה מערכת תוכנה עם קליינט OPC UA מובנה. והראשונה בעולם שעשתה זאת על גבי סביבת מובייל. בהחלט הישג מרשים.

במהלך השנה שלאחר מכן, שנת 2014, גרסאות המוצר הראשונות הותקנו אצל שני אתרי בטא, מהבולטים במפעלי התעשייה בישראל.
בשלב זה נבחנו יכולות המערכת בכל הנוגע לאמינות הנתונים, לאבטחת מידע, ולפונקציונאליות המערכת. שלב זה הסתיים בהצלחה רבה ובעקבותיו הוחלט שבסוף השנה (2014) המערכת תצא להפצה מסחרית.

נכון לימים אלה, המערכת מופצת לשוק הישראלי, בצורה פרטנית על ידי חברות אינטגרציה ועל ידי קונטאל עצמה.
המערכת פתוחה  לשוק הבינלאומי על ידי אתר ייעודי ללסקדה שמאפשר למשתמשים מכל העולם להוריד את האפליקציה ולהתקינה בצורה קלה ומהירה ואף להעזר במהנדסי קונטאל לשלב ההערכה הראשונית.

למידע נוסף ולהתנסות במערכת (שימוש ללא תשלום ל-30 הימים הראשונים) אנא צרו קשר עמנו בטלפון 03-9260300 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

למידע נוסף לגבי מערכות SCADA לחץ כאן

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false” ajax=”false”]
כללי