אפליקציות חדשות לסמארטפונים ולטאבלטים

בשנים האחרונות ניתן להבחין בַּכמות ההולכת וגדלה של מכשירים סלולאריים מתוחכמים שסובבים אותנו. אנשי בקרה, שבדרך כלל אינם אדישים לחידושים הללו, וידועים כחובבי גדג’טים מושבעים, מחשיבים מכשירים אלו ככלי עבודה לכל דבר. חברת Rockwell Automation זיהתה את הפוטנציאל של הסמארטפונים ושל הטאבלטים של החברות השונות, והחלה לפתח אפליקציות שיש ביכולתן לתרום באופן ממשי למגוון רחב של בעלי תפקידים, החל מאיש הבקרה המתחיל שרוצה ללמוד ולהתפתח בצורה יעילה ונגישה, ועד למהנדס החשמל הבכיר ביותר, שלאור עליות המחירים האחרונות של תעריפי החשמל, ההנהלה הטילה עליו את המשימה המתבקשת – לחפש מקורות לחסכון בחשמל. כל האפליקציות המוצגות במאמר זה הינן חינמיות לחלוטין וניתנות להורדה בכל עת.

אפליקציה 1 – Rockwell Automation Power Generation

באפליקציה זו ניתן למצוא מידע רב על אודות Rockwell Automation, זאת על-ידי צפייה בסרטונים המציגים את הפתרונות הטכנולוגיים השונים, שמיעת קבצי קול שבהם מובאים הסברים על התקשורות, התוכנות והחומרה. כמו כן, ניתן לקרוא על סיפורי הצלחה, קונפיגורציות שנבחרו על מנת לממש את אותם פרויקטים ועוד.


אפליקציה 2 – Pump Energy Saving Calculator


אפליקציה שימושית למי שמעוניין לחסוך בעלויות החשמל הדרוש לפעולת משאבות. לשם קבלת תוצאת החישוב, יש להזין מספר מצומצם של נתוני משאבה:

במידה שקיים נתון לא מוכר שיש להזינו, ניתן ללחוץ על שם הנתון ולקבל הסבר על השדה הרלוונטי.

השלב הבא הוא משטר העבודה של המשאבה. בשלב זה מזינים את אחוז הזמן שבו המשאבה עובדת בספיקה מסוימת. מסך האפליקציה נראה כך:


בסוף התהליך, לוחצים על כפתור החישוב והתוצאה מתקבלת, מלוּוה בצליל פרוטה המשתלשלת לכיסנו, פיצ’ר נחמד שמזכיר את הסיבה שבגללה התחלנו בתהליך – חיסכון בכסף.

הנה התוצאה שהתקבלה במקרה שלנו:


אפליקציה 3 – Fan Energy Saving Calculator


אפליקציה כמעט זהה לאפליקציית המשאבה.במקרה זה נצטרך להזין את הפרמטרים הרלוונטיים לתחום המפוחים והמשאבות. גם כאן ניתן לקבל תוצאה מדויקת שתעזור למקבל ההחלטות במפעל להחליט האם להשקיע או לא.


כללי